Бывший игрок «Астаны» Ибраими продолжит карьеру в албанском «Кукеси» 

Бывший игрок «Астаны» Ибраими продолжит карьеру в албанском «Кукеси»
Фото: Sports.ru
Посмотреть эту публикацию в Instagram
💥BOOOM! NOW IT’S OFFICIAL!🔥 Agim Ibraimi është zyrtarisht futbollist i Kukësit! Futboll Klub Kukësi ka kënaqësinë që të njoftojë arritjen e marrëveshjes me sulmuesin Agim Ibraimi! Sulmuesi nga Tetova ka firmosur sot kontratën dy vjeçare me skuadrën tonë duke u bërë zyrtarisht futbollisti ynë! Ibraimi ka një karrierë shumë të pasur në Europë, duke veshur fanellën e Cagliarit në Serinë A, fanellën e Mariborit, Olimpija Ljubljanës në Slloveni. Suksese ka pasur edhe në kampionatin kazak me Astanën, duke fituar titullin kampion. Në karrierën e tij si futbollist, Ibraimi ka fituar 2 Kupa Sllovenie, 4 tituj kampion në Slloveni e një titull në Maqedoninë e Veriut. Sa i përket aspektit personal, Ibraimi është shpallur 3 herë futbollisti i vitit në Maqedoninë e Veriut dhe ka luajtur një numër të konsiderueshëm ndeshjesh në Champions League dhe Europa League. Ibraimi do të bashkohet të hënën në stërvitje me ekipin dhe do të nisë përgatitjet me ekipin tonë. Mirë se vjen Agim! Të priftë e mbara! Karriera e Ibraimit! 🇮🇹 Cagliari 🇰🇿 Astana 🇹🇷 Eskisehirspor 🇸🇮 Olimpija Ljubljana, Maribor, NK Nafta, Domzale 🇦🇹 Salzburg 🇦🇱 Shkëndija e Tetovës Публикация от F. K. Kukësi (@fkkukesialbania) 2 Окт 2020 в 7:23 PDT Агим выступал за «Астану» в 2016 году. За столичный клуб провел 6 матчей, не забив ни одного гола в чемпионате Казахстана, и отличившись в матче отбора Лиги Чемпионов с «Селтиком».
Также в Карьере Ибраими значатся австрийский «Зальцбург», словенские «Любляна», «Нафта», «Марибор» и «Домжале», турецкий «Эскишехирспор», итальянский «Кальяри».
Подписывайтесь на нашу группу ВКонтакте и следите за всеми новостями спорта Казахстана
Все новости Казахстана: футбол, хоккей, бокс и другие виды спорта
Видео дня. В США скончался тележурналист Ларри Кинг
Комментарии
Читайте также
Новости партнеров
Больше видео